Kartki okolicznościowe


kartka

Categories:

Każdy z nas obchodzi święto swojego imienia, czyli imieniny. Z tej okazji urządza się przyjęcie imieninowe, które może być w różnej formie: od wystawnej i uroczystej kolacji przez imprezę imieninową w lokalu, restauracji czy pubie po grilla w ogrodzie. Niezależnie od formy zabawy imieninowej jedno pozostaje stałym punktem: prezenty imieninowe. Zakup prezentu imieninowego sprawia niejednokrotnie dużo problemu. Zwłaszcza jeśli o uroczystości przypominamy sobie już w ostatniej chwili i mamy niewiele czasu na poszukanie czegoś naprawdę wyjątkowego.

Prezent imieninowy ma przede wszystkim sprawić obdarowanej osobie radość i wprawić ją w dobre samopoczucie. Imię odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, jest naszą wizytówką, niejednokrotnie kształtuje charakter i uwydatnia temperament. Upominek imieninowy powinien więc być dostosowany przede wszystkim do osobowości solenizanta i posiadać w sobie nutę indywidualizmu. Nie jest ważne czy wybierzemy wysokiej jakości prezenty znanej firmy, zabawne gadżety, oryginalne podarunki. Powinien to być przede wszystkim prezent od serca. Tylko taki podarunek imieninowy naprawdę ucieszy jubilata.

Prezenty imieninowe różnią się jednak od prezentów na inne okazje, np. prezentów na urodziny. Podarunki na imieniny powinny być bowiem gustowne i ze smakiem. Nie jest w dobrym tonie kupowanie na imieniny gadżetów erotycznych, nawet jeśli są one bardzo śmieszne. Najlepiej podarować solenizantowi jakiś stylowy niekoniecznie drogi prezent. Popularne upominki na imieniny to: biżuteria, zastawa stołowa, galanteria skórzana (portfel, etui na okulary czy długopisy, ładny organizer). Nie ulega wątpliwości, że dużą rolę pełni tutaj fajny pomysł na prezent. Naturalnym jest również, że podarunek imieninowy powinien być dostosowany do wieku jubilata i jego zainteresowań.

Oprócz prezentu ważna jest też kartka imieninowa. Dzisiaj mamy szerokie możliwości wyboru, ponieważ oprócz tradycyjnych papierowych kartek, na Internecie dostępnych jest wiele e-kartek. Dla osoby z poczuciem humoru możemy wybrać jakąśœśmieszną pocztówkę elektroniczną, która rozbawi ją do łez i na długo pozostanie w pamięci jubilata, a chyba o to chodzi. Oczywiście dobrze jest jeśli kartkę opatrzymy w jakieśœfajne życzenia imieninowe. Możemy je wymyślić sami bądź skorzystać z gotowych życzeń i wierszyków zamieszczonych na różnych portalach internetowych.