Kim jesteś?


Girl Woman Female Ginger Red

Categories:

Kim się stałeś po latach wegetacji? Jest wielu młodszych od Ciebie, którzy stali się bogatsi, a Ty co?

Jak większość ludzi nauczyłeś się tylko usprawiedliwiać. Powiesz, że masz inne wartości, że nie jesteś materialistą i liczy się bardziej dla ciebie zdrowie, rodzina, Bóg i przyjaźń. Jeżeli byłaby to prawda, to dlaczego mimo wszystko więcej czasu każdego dnia poświęcasz na zarabianie pieniędzy niż zdrowie, rodzinę, Boga, przyjaźń itp.

Jeżeli mi mówisz, że nie jesteś materialistą, to najpierw dowiedz się, co to znaczy nim być. Materialista to człowiek, który koncentruje się na sprawach materialnych np. na pieniądzach. Czy wiesz, kiedy człowiek koncentruje się na pieniądzach? A wiesz, kiedy człowiek koncentruje się na swojej głowie, albo na nodze, czy palcu? Wtedy, kiedy go boli! Jak go nie boli, to nawet nie wie, że go ma.

Dlaczego więc niektórzy osiągają wielkie bogactwo, a pozostali muszą ciężko pracować i tak naprawdę nigdy nie będzie ich stać na beztroskie życie?

Otóż ci pierwsi zrobili coś, czego nie nauczysz się w żadnej szkole. Oni postanowili realizować swoje marzenia, wyznaczyli sobie cele i konsekwentnie je realizują. Nauczyli się wykonywać „pracę mądrą”. Jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z tym określeniem, to wyjaśniam ci, że praca mądra to taka, która raz dobrze wykonana przynosi profity bez konieczności jej powtarzania. Żeby nie być gołosłownym od razu posłużę się przykładem.

Piosenkarze, aktorzy, wynalazcy, pisarze to właśnie ludzie, którzy swoje dochody czerpią z raz wykonanej pracy. Raz nagrana płyta, nakręcony film, napisana książka czy nowatorskie rozwiązanie techniczne lub technologiczne daje tym ludziom gratyfikacje przez długie lata. Tak, bo otrzymują pieniądze od każdej sprzedaży, każdej emisji lub każdej sprzedanej licencji. Czy wiesz, że np. Elvis Presley jest wielokrotnie bogatszy po śmierci?

Ale nie każdy może zostać popularnym artystą lub super dobrym konstruktorem.

Drugą grupą ludzi sukcesu są ci, którzy dokładnie zaplanowali swoje życie. Ich celem jest posiadanie dużego i wygodnego domu, wykształcenie dzieci, podróże po całym świecie itp. Do realizacji tych celów potrzebne są środki, czyli pieniądze. A do zdobycia pieniędzy konieczne są narzędzia. Spytasz jakie narzędzia? Oczywiście nie przysłowiowy młotek i przecinak. Takim narzędziem może być zakład produkcyjny lub usługowy z całą infrastrukturą. Narzędziami będą również maszyny, urządzenia, surowce, środki do przekazu informacji, programy komputerowe i wiele, wiele innych rzeczy.

A kim jest zatrudniony pracownik? Jest również narzędziem, może tylko trochę inaczej traktowanym. Przecież nie możesz wykonywać swojej pracy według własnego upodobania. Jeżeli tylko nie zadowolisz swojego pracodawcy to szybko wymieni ciebie na innego, bo wszystko musi współgrać zgodnie z założeniami i opracowanymi planami.

Zgodzisz się więc, że musisz wykonywać „pracę ciężką”. Powiesz mi, że przecież nie pracujesz fizycznie, a siedzisz przy biurku i wcale nie odczuwasz zmęczenia. Zauważ jednak, że swoją pracę musisz wykonywać non stop, każdego dnia musisz tam być przez 8 godzin i nie ważne czy pracujesz czy tylko sprawiasz takie wrażenie. Jeżeli przestaniesz pracować, to przestaną ci płacić. Dlatego ja każdą pracę dla kogoś traktuję w kategoriach „pracy ciężkiej”.

Co? Zaczynasz myśleć? Zastanawiać się nad sobą?

Sam wybierz km chcesz być – narzędziem czy wolnym i niezależnym człowiekiem. Odetchnij głęboko.

Codziennie przechodzi koło Ciebie milion możliwości! Otwórz oczy! Wystaw głowę z padołu starych, stęchłych schematów myślowych. W tym czasie, kiedy Ty narzekasz, że się nie da, ktoś inny zostaje milionerem!

Nie ma nic gorszego niż szara przeciętność! Przecież stworzeni jesteśmy do szczęścia i radości, a nie ma nic smutniejszego niż stagnacja. Lepiej jak jest źle, bo to przynajmniej zmusza do zrobienia czegoś, żeby było lepiej, a więc zarazem zmusza do myślenia. Przypomnij sobie moment, kiedy w życiu byłeś na prawdę szczęśliwy. Gwarantuję Ci, że był to moment, kiedy patrzyłeś w przyszłość, miałeś wielkie marzenia i wiarę w ich realizację.

A ty przecież masz wszystko, co ci potrzeba, żeby stać się człowiekiem bogatym, zdrowym i szczęśliwym, tylko po prostu jeszcze o tym nie wiesz.