Prezenty


prezent

Categories:

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, na początku grudnia, wszystkie grzeczne dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Jednak wszyscy, bez względu na wiek, a także na to, czy wierzą w istnienie tego Świętego czy nie, z taką samą niecierpliwością sięgają 6 grudnia pod poduszkę, do buta, lub do wywieszonej skarpety, by sprawdzić czym zostali obdarowani.
Zwykle na tak zwane Mikołajki, urządzane także w szkołach i miejscach pracy, ludzie obdarowują się drobiazgami. Może to być przytulanka, książka ulubionego gatunku lub autora, część garderoby, flakonik perfum, bransoletka, pudełeczko na drobiazgi lub po prostu słodycze.

W takim dniu nie liczy się prezent, ale sam gest, poczucie, że ktoś o nas pamięta, kocha nas i chce nam sprawić przyjemność. Jeśli wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować ma poczucie humoru, możemy podarować mu coś, co go rozśmieszy. Śmieszne prezenty jednak możemy podarować tylko takiej osobie, którą dobrze znamy i wiemy, że takim podarunkiem jej nie urazimy.
Prezent mikołajkowy może być związany z pasją lub zainteresowaniami osoby, którą chcemy obdarować. Pasjonatom informatycznym możemy podarować gadżet związany z komputerem: myszka, podkładka pod myszkę, lub klawiatura, dla miłośnikowi roślin, egzotyczną roślinę doniczkową, a zapalonemu zbieraczowi, kolejną rzecz do jego wyjątkowej kolekcji.
Oryginalnym pomysłem może okazać się także kubek z imieniem obdarowanej osoby lub poduszka ze zdjęciem. A jeśli nie mamy pomysłu na upominek mikołajkowy, producenci i właściciele sklepów chętnie wyręczą nas oferując gotowe zestawy kosmetyków, słodyczy i innych prezentów, które przypadną do gustu każdemu.

Jednak Mikołajki to taki niesamowity czas, gdzie chcemy obdarować kogoś prezentem od serca, wyjątkowym i dopasowanym do gustów osoby obdarowywanej. Warto jest poświecić trochę czasu na wybór i zakup prezentu Mikołajkowego dla członków rodziny, przyjaciół, kolegów z pracy lub ze szkoły. A radość związana z ofiarowywaniem prezentów powinna być największą nagrodą.