Poradnik Sukcesu


Creativity

Categories:

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie o sens życia, pozorną przypadkowość losu, szczęścia i nieszczęścia, radości i smutku, zdrowia i choroby, bycia bogatym i biednym?
Czy zastanawialiście się nad tym, dlaczego z jednej strony są ludzie, którzy za co się tylko wezmą osiągają sukces, mają wyniki i są skuteczni, a z drugiej strony są ludzie, którym nic w niczym i nigdy się nie udaje? Czy to wszystko jest przypadkiem, kaprysem losu?

A może istnieją określone prawidłowości, które należałoby tylko poznać i zastosować, żeby zmienić własne życie i otoczenie?

Gdyby tak było, czy bylibyście w stanie je poznać i w swoim dalszym życiu zastosować? Czy wolelibyście wieść życie szczęśliwe, wolne od trosk, zmartwień, być bogatymi i zdrowymi, czy żyć w ubóstwie, ciągłym lęku o jutro itp?

Człowiek ma to do siebie, że zawsze może się doskonalić, dążyć do perfekcji. Nie ma znaczenia, ile ma lat ani jak do tej pory układało się jego życie. Nigdy nie jest za późno na przełom. Trzeba tylko być stale w pogotowiu, interesować się wszystkim, co nas otacza.

Stare, chińskie przysłowie mówi: Jeden krok rozpoczyna tysiąc-milową podróż. Decydując się na przeczytanie tej broszurki zrobiłeś właśnie pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu. Wiele osób myśli o podwojeniu swoich dochodów. Nie od razu musi to oznaczać wielkie bogactwo.

Niech to na razie będzie tylko nieco lepszy poziom życia, trochę więcej luksusu, częstsze wyjazdy na wakacje, częstsza zmiana samochodu lub czegoś innego.

Niektórzy chcą tylko zwiększyć swoje dochody, inni chcą osiągnąć bogactwo. Różnie z tym bywa, ale zawsze jest to tylko kwestia poziomu ich ambicji.

Od czego zacząć?

Musisz koniecznie uwierzyć, że i Ty możesz być bogaty.

Wykształcenie, społeczeństwo, w jakim żyjemy, tradycje rodzinne – wszystko to czyni z nas niestety pesymistów, a nie optymistów. Wierzymy zazwyczaj , że bogactwo to domena nie nasza, lecz innych! Jak często powtarzano ci, abyś nie tracił czasu w pogoni za iluzją, stał twardo na ziemi, był realistą?
Większość ludzi myśli w podobny sposób i dlatego wydaje się, iż sukces czy bogactwo nie są dla nich, mogą w nich uczestniczyć tylko nieliczni. Nie jest to prawda! Taką opinię głoszą tylko ci, którym własne postawy nie pozwalają dotrzeć do fortuny. Każda dziś zamożna osoba – zaczynała od uświadomienia sobie, że pewnego dnia i ona może zajść wysoko, osiągnąć wszystko.

By w pełni osiągnąć sukces należy być absolutnie przekonanym, że nie tylko możesz być tak zamożny jak tego pragniesz, ale że jest to łatwe i naprawdę często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, iż każdy z naszych szarych dni przynosi nam tysiące szans, których nie wykorzystujemy. I w twojej głowie rodzi się dziesiątki cennych pomysłów, ale ty uparcie nie robisz nic, aby wcielić je w życie!

A tak naprawdę – to odnieść sukces – wcale nie jest trudniej niż ponieść porażkę.

Dla większości ludzi ponoszenie klęsk stało się stylem życia. Bardzo ciężko jest przełamać takie nastawienie. Nasze społeczeństwo kształtuje w nas niewielkie oczekiwania.

Aby odnieść sukces musimy po prostu przestawić się na inny sposób myślenia: nasza podświadomość z pewnością to zaakceptuje, gdyż dla niej tak jedno jak i drugie wymaga jednakowego nakładu pracy.

Uświadom więc sobie, ile wysiłku pochłania każde twoje zamierzenie, które się nie udaje, każda utrata wspaniałych szans, czynienie wszystkiego, by uniknąć spotkania z ludźmi, którzy pomogliby ci osiągnąć sukces i powodzenie w życiu.

Pomyśl, ile trudu włożyłeś w odrzucenie każdej idei, która mogłaby czymś zaowocować, w uparte powtarzanie zachowań prowadzących cię do porażki. Twoje klęski to spore osiągnięcie, tyle, że zupełnie nietrafny wybór.

Cóż więc powstrzymuje cię od tego, aby osiągnąć wszystko, o czym tylko pomyślisz?

Przede wszystkim – WYMÓWKI i …uniki, niechęć do pełnego zaangażowania.